Skip to main content

Profesjonalne czyszczenie zębów

Czyszczenie ultradźwiękowe (skaling)

Czyszczenie ultradźwiękowe ma na celu usunięcie znacznego kamienia nazębnego (zmineralizowana płytka nazębna), którego nie można usunąć podczas codziennej higieny jamy ustnej. Do usuwania kamienia nazębnego służy urządzenie (skaler ultradzwiękowy) wytwarzające drgania o wysokiej częstotliwości. Drgania te powodują rozkruszanie kamienia nazębnego, nie powodując jednocześnie uszkodzeń tkanki zęba.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie służy usuwaniu drobniejszego kamienia nazębnego, osadu nazębnego oraz przebarwień powstałych w wyniku picia kawy, herbaty czy palenia tytoniu. Czyszczenie odbywa się za pomocą piasku stomatologicznego wyrzucanego z piaskarki pod dużym ciśnieniem. Zabieg ten jest uzupełnieniem czyszczenia ultradźwiękowego i dokładnie oczyszcza całą powierzchnię korony zęba.

Polerowanie zębów

Aby uniknąć szybkiego odnawiania się kamienia i osadu nazębnego - po zabiegu czyszczenia ultradźwiękowego i piaskowaniu - powierzchnie zębów są dokładanie polerowane za pomocą specjalnych szczoteczek, gumek i past. Dzięki temu - przy zachowaniu starannej higieny jamy ustnej przez pacjenta - zęby na długo pozostają gładkie i lśniące.

GC Tooth Mousse, czyli "szkliwo w płynie"

To preparat nakładany na zęby po czyszczeniu ultradźwiękowym i piaskowaniu. Dostarcza do zęba wapń i fosforany, przywracając równowagę mineralną. Preparat pomaga zneutralizować kwasy produkowane przez bakterie, zabezpiecza zęby przed próchnicą i zmniejsza ich wrażliwość.